Mod: UK1383W22V161004-1
Art: SWEATERS
COD: K2302
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Premium Brown Cashmere Crewneck Sweater - Italian Made—
Description
Kiton Brown Cashmere Crewneck Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Materials & Construction
Classic Design Details
Styling Versatility
Sizing & Fit Information
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1383W22V161004-1
Art: SWEATERS
COD: K2302
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade