Mod: UK1494W23K4005-4
Art: SWEATERS
COD: K2464
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Italian Craftsmanship
Kiton Premium Wool Half-Zip Polo Sweater - Blue Italian Menswear
Description
Kiton Blue Wool Half-Zip Polo Sweater - Italian Luxury Menswear
Premium Wool Construction
Versatile Design Features
Sizing and Fit
style sweater polo half zip
details
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1494W23K4005-4
Art: SWEATERS
COD: K2464
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade