Mod: UK1494W23K4005-3
Art: SWEATERS
COD: K2378
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Blue Wool Half-Zip Sweater - Italian Handmade Pure Wool—
Description
Kiton Blue Wool Half-Zip Sweater - Italian Craftsmanship
Premium Wool Construction
Versatile Half-Zip Design
Italian Manufacturing Excellence
Sizing and Fit
style sweater half zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1494W23K4005-3
Art: SWEATERS
COD: K2378
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade