Mod: UK1430W23V225001-100
Art: Sweater
COD: K2149
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Men's Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Handmade—
Description
Kiton Blue Wool Full Zip Sweater - Italian Craftsmanship
Premium Materials and Construction
Design Details
Sizing and Fit
style full zip
measures shoulders total length chest sleeve length
46 eu 17.25" 24.75" 20" 24.5"
48 eu 18.25" 25.25" 20.5" 25.5"
50 eu 18.5" 25.5" 21.5" 25.5"
52 eu 19" 26.25" 22" 25.75"
54 eu 19.5" 27.25" 23" 26.25"
56 eu 20.25" 27.25" 23.5" 26.25"
58 eu 21.25" 27.75" 24.75" 27"
Mod: UK1430W23V225001-100
Art: Sweater
COD: K2149
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular