Mod: UK865E18K4003
Art: SWEATERS
COD: K2236
composition: 100% Wool 14 Micron
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Men's Blue 14-Micron Wool V-Neck Sweater - Diamante Blu—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Wool V-Neck Sweater - 14 Micron Diamante Blu
Premium 14-Micron Wool Construction
Classic V-Neck Design
Italian Artisanal Craftsmanship
Sizing and Fit Details
style sweater v-neck
details diamante blue-14 micron
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK865E18K4003
Art: SWEATERS
COD: K2236
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade