Mod: UK1408W23V158000
Art: SWEATERS
COD: K2292
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Pure Cashmere Turtleneck Sweater Blue Green Italian Made—
Description
Kiton Blue Green Cashmere Turtleneck Sweater - Italian Luxury Knitwear
style sweater turtleneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1408W23V158000
Art: SWEATERS
COD: K2292
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade