Mod: UK1453E23V118002
Art: SWEATERS
COD: K2195
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade
brand: Kiton
Kiton Blue Cotton Full Zip Sweater - Italian Made Luxury Knitwear—
Description
Kiton Blue Cotton Full Zip Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Cotton Construction
Italian Craftsmanship Details
Versatile Styling Options
style sweater full zip
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1453E23V118002
Art: SWEATERS
COD: K2195
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Full zip
manufacturer: 100% Handmade