Mod: UMK105160H00A
Art: PANTS
COD: K1923
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Blue Cotton Jogging Pants
Product Information
Shipping & Returns
Description
style lace up
season winter
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
31 us 12"(15") 9" 6.5" 19" 9.50" 29" 39.5"
32 us 13"(16") 9" 6.5" 20" 9.75" 29" 39.5"
33 us 14"(17") 11.5" 6.5" 21" 10" 29" 39.5"
34 us 14.5"(18") 9.5" 6.75" 22" 10.25" 30" 40"
36 us 15"(19") 9.75" 7" 23" 10.75" 31" 41"
38 us 16"(20") 10" 7" 24" 11" 32" 42"
40 us 17"(21") 10" 7" 25" 11.25" 33" 43"
42 us 18"(22") 10.5" 7.5" 26" 10.5" 33" 43"
Mod: UMK105160H00A
Art: PANTS
COD: K1923
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Blue Linen Shirt - Italian Handmade Premium Floral Summer
-65%NEW
Kiton Handmade Cotton Multicolor Plaid Shirt - Italian Luxury
NEW
Kiton White Cotton Dress Shirt - Handmade Italian Regular Fit
NEW
Kiton Handmade Blue White Striped Cotton Dress Shirt Regular Fit
Kiton Handmade Premium Cotton Striped Dress Shirt Blue White
Kiton Premium Floral Linen Shirt - Handmade Italian Multicolor
Kiton Blue Cotton Shirt - Handmade Italian Textured Regular Fit
Kiton Handmade Cotton Striped Dress Shirt Blue White Italian
-65%NEW