Mod: UK1051E23K296006
Art: SWEATERS
COD: K2204A
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Premium Italian Cotton Jogging Pants - Blue Luxury Sweatpants—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cotton Jogging Pants - Italian Luxury Loungewear
season winter
approximate measures waist front rise leg opening hips thigh inseam outseam
32 us 15.5" 9.10" 6.5" 21.4" 10.2" 32" 41.10"
33 us 16" 9.10" 6.5" 21.5" 10.5" 32" 41.20"
34 us 17" 9.5" 6.7" 21.7" 11" 32.20" 41.5"
35 us 17.20" 9.8" 6.7" 22" 11.6" 32.5" 42"
36 us 17.6" 9.9" 6.7" 22.5" 11.7" 32.20" 42"
38 us 18.9" 10" 7" 23.2" 12.2" 32.2" 42.2"
40 us 20" 10.5" 7.4" 24" 13" 32.5" 42.7"
Mod: UK1051E23K296006
Art: SWEATERS
COD: K2204A
composition: 100% Cotton
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade