Mod: UK1205W208511003
Art: SWEATERS
COD: KA347
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in: IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Pure Cashmere Turtleneck Sweater Blue - Italian Handmade—
Description
Kiton Blue Cashmere Turtleneck Sweater
Premium Cashmere Construction
Classic Turtleneck Design
Italian Craftsmanship
Sizing and Fit Details
Style SWEATER TURTLENECK
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1205W208511003
Art: SWEATERS
COD: KA347
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade