Mod. UK1485W23S182000
Art. sweater
Cod. K1980
season winter
Size Guide
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"
Kiton Premium Blue Cashmere Polo Sweater - Italian Luxury—
Description
Kiton Blue Cashmere Polo Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Cashmere Construction
Versatile Polo Design
Italian Excellence
Product Specifications
Mod. UK1485W23S182000
Art. sweater
Cod. K1980
season winter
Size Guide
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"