Mod: UK1192W23V153000-2
Art: SWEATERS
COD: K1367
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
Versatility and Wear
Select Color
Select Size
Kiton Blue Cashmere Full Zip Sweater - Textured Italian Handmade—
Description
Kiton Blue Cashmere Full Zip Sweater
Construction and Material
Design Details
Sizing and Fit
style sweater full zip
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1192W23V153000-2
Art: SWEATERS
COD: K1367
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade