Mod. UK1294W23S182003
Art. sweater
Cod. K1974
season winter
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"
Kiton Men's Blue Cashmere Crewneck Sweater - Italian Luxury—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Crewneck Sweater - Italian Luxury Menswear
Premium Cashmere Construction
Versatile Design & Styling
Italian Artisanal Excellence
Product Specifications
Mod. UK1294W23S182003
Art. sweater
Cod. K1974
season winter
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"