Mod: UK01W23K111000-1
Art: SWEATERS
COD: K2179
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Luxury Blue Cashmere Silk V-Neck Sweater Men's Italian—
Description
Kiton Blue Cashmere Silk V-Neck Sweater - Italian Luxury Knitwear
Premium Materials and Construction
Design and Fit
Styling Versatility
style sweater v-neck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK01W23K111000-1
Art: SWEATERS
COD: K2179
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade