Mod: UK01W19K235001-1
Art: SWEATERS
COD: KA397
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Styling Applications
Care and Longevity
Kiton Cashmere Silk V-Neck Sweater Blue - Handmade Italian
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk V-Neck Sweater
Construction and Materials
Fit and Sizing
Style SWEATER V-NECK
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest
S 17.5" 28.5" 20.5"
M 18" 29" 21.5"
L 19" 30" 23"
XL 19.75" 30" 24"
2XL 20.25" 31" 25"
3XL 20.75" 31.5" 26"
Mod: UK01W19K235001-1
Art: SWEATERS
COD: KA397
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade