Mod: UK04W19K111001
Art: SWEATERS
COD: K2194
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater - Italian Luxury—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Turtleneck Sweater
style sweater turtleneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK04W19K111001
Art: SWEATERS
COD: K2194
drop: -
style: Turtle Neck
manufacturer: 100% Handmade