Mod: UK06500W22K4006
Art: SWEATERS
COD: K2420
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
-65%
Kiton Luxury Cashmere Silk Hoodie Sweater Blue Italian Handmade—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Hoodie Sweater - Italian Luxury Knitwear
style sweater hoodie
details
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK06500W22K4006
Art: SWEATERS
COD: K2420
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade