Mod: UK03W23K111001
Art: SWEATER
COD: K2202
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Fatto a mano
brand: Kiton
-65%
Kiton Cashmere Silk Half-Zip Sweater Blue Handmade Italy—
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Half-Zip Sweater
Premium Material Composition
Design and Construction
Italian Craftsmanship
Sizing and Fit
style sweater hoodie
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 16" 25.75" 20.5" 25.5"
m 16.5" 27" 22" 25.5"
l 17.5" 27.25" 22.5" 26"
xl 18" 28.5" 23" 26"
2xl 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK03W23K111001
Art: SWEATER
COD: K2202
drop: -
style: Regular