Mod. UK1501W23V365001
Art. sweater
Cod. K1976
season winter
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"
Kiton Premium Blue Cashmere Silk Crew Neck Sweater Men's—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Men's Crew Neck Sweater
Premium Materials & Construction
Versatile Design
Italian Excellence
Styling Versatility
Product Specifications
Mod. UK1501W23V365001
Art. sweater
Cod. K1976
season winter
S 18" 31" 20.5" 26"
M 18.5" 31" 21.25" 26.25"
L 19.25" 32" 22.5" 27"
XL 20" 32" 23.75" 27.5"
2XL 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3XL 22" 33" 25" 28"
4XL 23" 33.5" 26" 28"
5XL 24" 34" 27" 29"
6XL 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8XL 27" 36" 28.5" 31"
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Blazer - Italian Tailored Men's Sport Coat
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Gray Cashmere Wool Silk Linen Blazer - Italian Luxury
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Jacket - Cashmere Silk Linen Blazer
-65%NEW
Kiton Dark Gray Plaid Cashmere Blazer - Italian Luxury Menswear
-65%NEW
Kiton Gray Silk Cashmere Smoking Blazer
-65%NEW
Kiton Multicolor Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Blue Wool 14 Micron Suit Smoking
-65%NEW
Kiton Houndstooth Smoking Blazer - Cashmere Wool Silk Linen Black
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Blazer
-65%NEW
Kiton Light Gray Cashmere Virgin Wool Silk Linen Blazer
-65%NEW