Mod: UK06TW23K111004-1
Art: SWEATERS
COD: K2201
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Blue Cashmere Silk Cardigan - Italian Luxury Knitwear—
Description
Kiton Blue Cashmere Silk Cardigan - Italian Luxury
Premium Materials & Construction
Design & Features
Versatile Styling
style sweater cardigan
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK06TW23K111004-1
Art: SWEATERS
COD: K2201
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade