Mod: UK1288W23L713000
Art: COATS
COD: K2219
composition: 100% Cashmere 100% Mink Fur
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Luxury Blue Cashmere Mink Fur Coat - Italian Handmade
Description
Kiton Blue Cashmere Mink Fur Coat - Italian Luxury Outerwear
style coat
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1288W23L713000
Art: COATS
COD: K2219
drop: -
style: Halfzip
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
You may also like
-65%NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Black Cashmere Blazer - Italian Unlined Sport Coat Men
NEW
Thumbnail 1Thumbnail 2
Kiton Burgundy Pure Cashmere Blazer - Italian Handmade Sport Coat
NEW
Kiton Gray Pure Cashmere Blazer - Italian Tailored Sport Coat
-65%NEW
Kiton Brown Houndstooth Cashmere Blazer - 100% Italian Crafted
-65%NEW
Kiton Blue Cashmere Pants - 100% Italian Handmade Luxury Trousers
Kiton 100% Cashmere Jeans Gray Handmade Italy Special Edition
Kiton Beige Pure Cashmere Full-Zip Shirt - Italian Luxury
Kiton Cashmere Overcoat Mink Fur Lined Beige Handmade Italy
-65%NEW
Kiton Handcrafted Italian Cashmere Blazer Black White Houndstooth
Kiton Multicolor 100% Cashmere Half Zip Sweater Italian Luxury
-65%NEW