Mod. UK1494W23K5004
COD. k1432
Style SWEATER POLO HALF ZIP
Details -
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 EU 19" 29.5" 24" 26.75"
-65%
Kiton Black Wool Half-Zip Polo Sweater - Made in Italy—
Description
Kiton Black Wool Half-Zip Polo Sweater
Construction and Materials
Design Details
Fit and Sizing
Styling Applications
Care and Maintenance
Mod. UK1494W23K5004
COD. k1432
Style SWEATER POLO HALF ZIP
Details -
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 EU 19" 29.5" 24" 26.75"