Mod: UK1494W23K5004-2
Art: SWEATERS
COD: K2109B
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Black Wool Polo Sweater - Italian Handmade Winter Knit—
Description
Kiton Black Wool Polo Sweater
Premium Wool Construction
Italian Craftsmanship
Versatile Design
Sizing and Fit
season winter
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
s 18" 31" 20.5" 26"
m 18.5" 31" 21.25" 26.25"
l 19.25" 32" 22.5" 27"
xl 20" 32" 23.75" 27.5"
2xl 21" 32.5" 24.25" 27.5"
3xl 22" 33" 25" 28"
4xl 23" 33.5" 26" 28"
5xl 24" 34" 27" 29"
6xl 25" 34.5" 27.5" 29.5"
8xl 27" 36" 28.5" 31"
Mod: UK1494W23K5004-2
Art: SWEATERS
COD: K2109B
composition: 100% Wool
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade