Mod: UK1494W23K5002
Art: SWEATERS
COD: K1509
composition: 100% Wool
drop: -
style: Polo
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Kiton Black Wool Sweater Polo—
Description
style sweater half polo
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1494W23K5002
Art: SWEATERS
COD: K1509
composition: 100% Wool
drop: -
style: Polo
manufacturer: 100% Handmade