Mod: UK1390W22V191005-2
Art: SWEATERS
COD: K1625
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Textured
made_in IT
brand: Kiton
-65%
Kiton Pure Cashmere Crewneck Sweater Beige - Italian Handmade—
Product Information
Shipping & Returns
Description
Kiton Men's Beige Cashmere Crewneck Sweater
Product Specifications
style sweater crewneck
details -
approximate measures shoulders total length chest sleeve length
48 eu 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 eu 16.5" 27" 22" 25.5"
52 eu 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 eu 18" 28.5" 23" 26"
56 eu 18.5" 29" 23.5" 26.75"
58 eu 19" 29.5" 24" 26.75"
Mod: UK1390W22V191005-2
Art: SWEATERS
COD: K1625
composition: 100% Cashmere
drop: -
style: Crewneck
manufacturer: 100% Handmade