Mod: UK1315E22V24307
Art: SWEATERS
COD: KA313
composition: 80% Cashmere 20% Silk
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade
pattern: Solid
made_in IT
brand: Kiton
Select Color
Select Size
Kiton Handmade Cashmere Silk Crewneck Sweater Beige Italian—
Description
Kiton Beige Cashmere Silk Crewneck Sweater
th class="style2">Details
Style SWEATER CREWNECK
Approximate Measures Shoulders Total length Chest Sleeve length
48 EU 16" 25.75" 20.5" 25.5"
50 EU 16.5" 27" 22" 25.5"
52 EU 17.5" 27.25" 22.5" 26"
54 EU 18" 28.5" 23" 26"
56 EU 18.5" 29" 23.5" 26.75"
Mod: UK1315E22V24307
Art: SWEATERS
COD: KA313
drop: -
style: Regular
manufacturer: 100% Handmade